Čo je dámska zimná bunda

Ako správne vybrať dámsku zimnú bundu a na čo si dať pozor?

Ako vybrať zimnú bundu

Ak váhate, ako si vybrať tú správnu veľkosť dámskej zimnej bundy, odporúčame vám dobre sa zmerať. Porovnajte svoje miery s uvedenými mierami v tabuľkami veľkostí a nemôžete urobiť chybu.

Spoliehať sa len na odhad veľkosti síce väčšinou vyjde, ale môže vám spôsobiť aj veľké sklamanie a zbytočné starosti navyše pri vrátení tovaru so žiadosťou o inú veľkosť. Pri výbere správnej veľkosti hrá úlohu tiež rozdiel medzi mužom a ženou. Muži majú tendenciu si vyberať oblečenie o číslo väčšie a naopak ženy o číslo menšie.

Dámske zimné bundy

Dámska zimná bunda sa v internetovom obchode nedá vyskúšať, preto je čas vziať do ruky krajčírsky meter alebo povrázok a poriadne merať. Merajte tak, aby nebol meter príliš napnutý a neobopínal vás úplne tesne.

Ako správne merať

Potrebné miery merajte vždy cez tie najplnšie časti tela. Pre obvodové miery tiež ešte odporúčame podložiť meter alebo povrázok pri meraní dvoma prstami, aby nebolo oblečenie príliš tesné. Obvod hrudníka merajte na najvystúpenejšom mieste prsiach. Obvod pása zmerajte v najužšom mieste, teda v oblasti nosenia opasku.

Dĺžka chrbta nie je len orientačná miera pre bundy – je potrebné zistiť, či vám nebude bunda krátka. Merajte od prvého krčného stavca až k dolnému okraju vášho opasku, radšej aj kúsok nižšie. Dĺžka rukáva sa meria pri mierne pokrčenej ruke zľahka opretej v bok. Merajte od ramenného kĺbu cez lakeť až dolu k zápästiu.

Merajte pozorne

Pre správne zmeranie dámskej zimnej bundy vám môže dobre poslúžiť niektorá z vašich súčasných búnd, ktorá vám dobre sedí. Stačí si ju rozložiť a zmerať jednotlivé potrebné miery priamo na oblečení z vášho šatníka. Po zmeraní preloženej (zapnutej) bundy nikdy nezabudnite nameranú hodnotu vynásobiť 2x, ak meriate celý obvod.

Zimné bundy s parametrom vodného stĺpca 10 000 mm a priedušnosti 10 000 g / m² / 24 hod sa hodia skôr na lyžovanie na hory a do vyšších nadmorských výšok, do miest s väčším výskytom zrážok a s vyššou vlhkosťou. Do nášho podnebia a hôr postačí vodný stĺpec 5 000 mm a priedušnosť 5 000 g / m² / 24 hod. Do mesta ale také parametre nepotrebujete. Väčšina ľahších outdoorových búnd má vodný stĺpec a priedušnosť v rozmedzí 3 000 mm a 3 000 g / m² / 24 hod.

Mohlo by vás zaujímať tiež zistiť viac aj o iných druhoch oblečenia: napríklad moderné dámske teplákové súpravy.